Фторування зубів

Львів, вул. І. Рутковича, 11а

Що таке фтор?

Фтор – це мінерал природного походження, який має багатогранний вплив на емаль зуба. І він буде корисним лише тоді, коли він є в потрібній кількості. Ні більше, ні менше.

Користь чи шкода?

Фтор у чистому вигляді є небезпечною отрутою. Але як казав Парацельс: «Лише доза робить ліки отрутою». У препаратах використовують лише іони фтору – фториди, які є безпечними для здоров‘я. Зв‘язуючись з кальцієм, утворюється сполука – фторапатит, що зміцнює кісткову тканину і захищає емаль. Також в порожнині рота фтор має антисептичну дію, завдяки якій зуби значно менше уражаються карієсом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...

Записатись на консультацію

Залиште Ваш номер телефону і ми з Вами зв’яжемося найближчим часом

slide
slide

А чи потрібен фтор саме вам?

Щоб відповісти на це запитання вартує спершу дізнатись, чи отримуєте ви фтор в достатній кількості. Щоб дізнатися, чи додають фтор у вашу водопровідну воду, і в яких саме кількостях, зверніться до вашої місцевої служби водопостачання.
Норма фтору становить – 1 мг/л води. Якщо показник стає меншим за 0,8 мг/л – виникає карієс, якщо більше 1,5 мг/л – флюороз.
Вміст фтору у Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській, Волинській, Рівненській областях практично відсутній. Тому 90% населення скаржаться на карієс і хвороби пародонту.
Зовсім протилежна ситуація у жителів Червонограду. Надлишок фтору (4 мг/л) спричинив у багатьох жителів населення флюороз зубів (з яких 80% у дітей).
Знижений рівень фтору – менше 0,8 мг/л спостерігається у Київській, Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій областях.
Нормальний вміст фтору – 1 мг/л відзначається у Чернігівській, Черкаській, Луганській, Сумській, Харківській областях
У воді Полтавської, Кропивницької, Дніпропетровської, Донецької області є понад 1,5 мг/л фтору, що спричинило флюороз у 90% населення.

Етапи фторування зубів:

1. Гігієна порожнини рота. Це може бути як повноцінна професійна гігієна (зняття зубного нальоту і каменю), так і проста обробка антисептиками. Поверхня зуба повинна бути чистою перед нанесенням фторвмісних препаратів.
2. Ізоляція зубів від слини.
3. Ретельне осушування зубів теплим повітрям.
4. На зуби наноситься тонким шаром фторвмісний лак за допомогою пензлика.
5. Очікуємо 3-5 хвилини до повного висихання лаку.

Після процедури утворюється плівка, яка протягом кількох годин максимально насичує емаль фтором. Рекомендується не споживати тверду їжу біля 12год для кращого ефекту.

Навчання правильній гігієні ротової порожнини

Навчання правильній гігієні ротової порожнини, мабуть, є одним з найважливіших моментів для збереження ваших зубів. Тому ще з студентства лікарів-стоматологів неодноразово скеровують в дитячі садки та школи, щоб показати діткам, як правильно чистити зуби. Було доведено, що вже через 3-3,5 роки у дітей з правильними навиками, карієс зустрічався набагато рідше, ніж у тих, хто не мав такого навчання.

А що ж робити дорослим, яким не проводились такі уроки?

Вчитись ніколи не пізно! Жодний стоматолог не осудить вас за намагання бути кращим, а навпаки допоможе, розповість і порадить найзручніший для вас метод гігієни.
Якими б сучасними щітками ви не користувались, в основі лежать мануальні навички (тобто ваші рухи рукою, напрям зубної щітки відносно зубів, натиск щітки, тощо).

Етапи чищення зубів за стандартним методом:

1. На зубну щітку витискаємо горошину зубної пасти. Як вибрати щітку та пасту дізнайтесь тут
2. Кожну щелепу умовно ділимо на три частини (дві бічні та одну передню). Починаємо з бічної ділянки верхньої щелепи. Зубну щітку тримаємо під кутом до зубів. Виконуємо 10 вимітаючих рухів від ясен до горбочків і таким самим методом очищуємо інші ділянки. Також не забуваємо про внутрішню сторону! Ділянку з горбочками чистимо горизонтальними рухами. Продовжуємо чищення круговими рухами на передніх зубах.
3. Завершуємо чищення зубів легкими масажними рухами по ділянці ясен та очищенням язика іншою стороною щітки. Ополіскуємо ротову порожнину.
4. Зубний йоршик у міжзубних проміжках використовуємо лише ввечері. Ополіскуємо. Як вибрати йоршик.

Такий порядок слід виконувати зранку після сніданку та ввечері перед сном.
Для пацієнтів з брекетами, протезами, імплантатами та іншими конструкціями є деякі особливості проведення щоденної гігієни ротової порожнини.
У нашій клініці вас безкоштовно навчать та підберуть індивідуальні засоби гігієни так, щоб вам було комфортно.

Відгуки про компанію

Зоряна Грудень

Дякую клініці “Soprano” за те , що в перше в житті не боюсь ходити до стоматологів . Однозначно рекомендую всім😊

27.06.2019
Andrii Ortynskyi

Хочу подякувати стоматології Soprano за якісне безболісне лікування зубів та гігієну. В Soprano не так як у звичайній стоматології, немає відчуття лікарні, це затишний заклад, де запропонують каву та чай, очікування пройде затишним на м'якому дивані. Рекомендую Soprano, як сучасну, затишну і професійни стоматологію!!!!

01.07.2019
Ніна Жовнір

У мене потемніли старі пломби, зуби стали жовтими...Мій лікар не бачив у цьому проблеми і довелося шукати альтернативу. Звернулася у клініку Сопрано. Там затишно і комфортно, а головне - все щиро, всі завжди усміхнені. Замінили мені старі пломби (правда, довга по часу процедура, але результат неймовірний). Не думала, що можна так зробити. Я неймовірно щаслива і всім рекомендую клініку Сопрано!

04.07.2019
Оксана

Ещё раз убедилась, все самое лучшее - во Львове. Приехала из Ужгорода. Обратилась за стоматологической помощью в клинику "Soprano". Понравилось все. И расположена удобно, и уютный современный дизайн. Несколько минут ожидания, но никакого дискомфорта, чай, кофе, искренние улыбающиеся лица. Кабинеты с супер новым оборудованием. Молодые (с высоты моего возраста), но опытные врачи. Индивидуальный подход к проблеме, никаких штампов. Профессионализм на грани искусства. Вы когда-нибудь выходили от стоматолога с улыбкой? Я таки да.

16.05.2019

Вдячні за Вашу довіру нам!