Навчання правильній гігієні ротової порожнини

slide

Навчання правильній гігієні ротової порожнини, мабуть, є одним з найважливіших моментів для збереження ваших зубів. Тому ще з студентства лікарів-стоматологів неодноразово скеровують в дитячі садки та школи, щоб показати діткам, як правильно чистити зуби. Було доведено, що вже через 3-3,5 роки у дітей з правильними навиками, карієс зустрічався набагато рідше, ніж у тих, хто не мав такого навчання.

А що ж робити дорослим, яким не проводились такі уроки?

Вчитись ніколи не пізно! Жодний стоматолог не осудить вас за намагання бути кращим, а навпаки допоможе, розповість і порадить найзручніший для вас метод гігієни.
Якими б сучасними щітками ви не користувались, в основі лежать мануальні навички (тобто ваші рухи рукою, напрям зубної щітки відносно зубів, натиск щітки, тощо).

Етапи чищення зубів за стандартним методом:

1. На зубну щітку витискаємо горошину зубної пасти. Як вибрати щітку та пасту дізнайтесь тут
2. Кожну щелепу умовно ділимо на три частини (дві бічні та одну передню). Починаємо з бічної ділянки верхньої щелепи. Зубну щітку тримаємо під кутом до зубів. Виконуємо 10 вимітаючих рухів від ясен до горбочків і таким самим методом очищуємо інші ділянки. Також не забуваємо про внутрішню сторону! Ділянку з горбочками чистимо горизонтальними рухами. Продовжуємо чищення круговими рухами на передніх зубах.
3. Завершуємо чищення зубів легкими масажними рухами по ділянці ясен та очищенням язика іншою стороною щітки. Ополіскуємо ротову порожнину.
4. Зубний йоршик у міжзубних проміжках використовуємо лише ввечері. Ополіскуємо.

Такий порядок слід виконувати зранку після сніданку та ввечері перед сном.
Для пацієнтів з брекетами, протезами, імплантатами та іншими конструкціями є деякі особливості проведення щоденної гігієни ротової порожнини.

У нашій клініці вас безкоштовно навчать та підберуть індивідуальні засоби гігієни так, щоб вам було комфортно.

Вдячні за Вашу довіру нам!