Підбір професійних засобів гігієни порожнини рота

slide

Сьогодні ми поговоримо про такий важливий щоденний ритуал як чищення зубів. І перше, без чого він не обходиться, це зубна щітка. На даний час є просто безмежна кількість варіантів вибору цього інструменту.
Її плюс в дешевизні та в простоті використання. Найбільш ефективною для дорослих є щітка середнього ступеня жосткості, з багаторівневими щетинками та індикатором зношуваності щетин. Для дітей рекомендується м‘яка або дуже м‘яка щітка з маленькою головкою і зручною ручкою. Також звертайте увагу, чи є на звороті щітки шкребок для язика.

Великою популярністю у світі зараз користуються електричні зубні щітки, які все більше й більше з‘являються у домівках українців. Електричні щітки бувають кількох видів:
– механічні – головка щітки очищає зуби за допомогою механічної вібрації і обертання. Можна знайти досить бюджетні варіанти;
– звукові – завдяки звуковим вібраціям краще очищають поверхню зуба. Також вібрація покращує кровоплин ясен, що є чудовою профілактикою хвороб пародонту. Вартують трохи дорожче, ніж механічні;
– ультразвукові – подібні до звукових, але кількість звукових коливань значно більша (100-200млн обертів в хвилину). Чудово видаляє пігментний наліт. Не підходить для людей з великою кількістю пломб, ортопедичних та ортодонтичних конструкцій, так як може сприяти випадінню. Найдорожчі в цій категорії.
Електричні зубні щітки можна використовувати навіть дітям (під контролем батьків).
А ви до цього знали про існування звукових та ультразвукових щіток?

Коли ви застосовуєте зі щіткою зубну пасту, ви знижуєте появу карієсу, покращуєте гігієнічний стан, зменшуєте запальні явища в тканинах пародонту. Також паста повинна добре видаляти зубний наліт, залишки їди, бути приємною на смак, освіжати і не мати побічних ефектів. При виборі пасти важливо звертати увагу на її абразивність (здатність до шліфування). Вона позначається трьома буквами RDA. Найоптимальніші показники це 70-80 одиниць.

А як щодо міжзубних проміжків? Жодна щітка не може ідеально очистити цю ділянку. Зазвичай, для цього використовують зубну нитку.

Чому ми не рекомендуємо флос (зубну нитку) для частого використання?

Згідно з останніх досліджень міжзубні йоржики більш ефективні, ніж нитки! Нитка може ранити ясна і недостатньо очищати проміжки, а міжзубні йоржики краще і швидше справляються з цим завданням. Потрібно просто просунути його у проміжок між зубами та вийняти назад. Усе!
Достатньо трьох інструментів для повної чистоти ротової порожнини -щітка, паста та йоршик. Залежно від ситуації, вам можуть знадобитись додаткові засоби для догляду, про які розповість та покаже стоматологна прийомі.
3 хвилини ранком та 3 хвилини ввечері догляду можуть забезпечити довге і безболісне життя вашим зубам!

Вдячні за Вашу довіру нам!